T.Ganbold gelmediği için, koalisyonumuz ve MPP gözlemcilerinin varlığında bir kontrol sayımı yapmaya başladı | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> T.Ganbold gelmediği için, koalisyonumuz ve MPP gözlemcilerinin varlığında bir kontrol sayımı yapmaya başladı28.06.2020 10:45

T.Ganbold gelmediği için, koalisyonumuz ve MPP gözlemcilerinin varlığında bir kontrol sayımı yapmaya başladı

T.Ganbold gelmediği için, koalisyonumuz ve MPP gözlemcilerinin varlığında bir kontrol sayımı yapmaya başladı


GEC'e göre Darkhan-Uul aimag'ın 39 oy kullanma istasyonu var ve 1.500'den fazla memur manuel nüfus sayımını yürütüyor. 2020 parlamento seçimlerinin 19. seçim bölgesi, Darkhan-Uul hedefinde ek bir nüfus sayımı yapıyor.


Bu haber 4951 kez okundu.
Seçim bölgesinde bağımsız bir aday olan T.Ganbold bizzat yoktu, bu yüzden mühürlü oy sandığını açmak ve mühürlü oy pusulasına dokunmak mümkün değildi, bu yüzden koalisyonumuz ve MPP gözlemcilerinizde saymaya başladınız.

Bazı partilerin, koalisyonların ve Cumhurbaşkanının ve GEC'in adaylarının seçim sonuçlarıyla ilgili şikayetlerine yanıt olarak, Başkan Genel Seçim Komisyonuna çeşitli seçim bölgelerinde ilave nüfus sayımı yapma talimatı verdi.

Özellikle, Arkhangai aimag'ın 1. seçim bölgesinde, Dornod aimag'ın 7. seçim bölgesinde, Uvurkhangai aimag'in 10. seçim bölgesinde, Umnugovi aimag'in 11. seçim bölgesinde ve Darkhan-Uul aimag'in 19. seçiminde ek nüfus sayımları yürütülmektedir.

Daha önce, aimag ve başkent seçim komisyonları, ülke genelindeki 2070 sandık merkezindeki yüzde 42 veya 846 sandık merkezinin kontrol sayımını tamamladığını ve sayım ekipmanı raporunun sonuçlarının kontrol sayımının sonuçlarıyla eşleştiğini bildirdi.

Ayrıca 161 seçim istasyonunda bir kontrol sayımı yapılmaktadır. 2020 parlamento seçimlerinin 7. seçim bölgesinde veya Dornod aimag'ın üç seçim merkezinde yapılan kontrol sayımlarında herhangi bir tutarsızlık yoktu. Moğlistan Haber:Ekrem Kaya

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright