Son dakika haberi: Militan değilim diyen Kaftancıoğlu bakın nereden çıktı! | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Son dakika haberi: Militan değilim diyen Kaftancıoğlu bakın nereden çıktı!10.01.2021 11:35

Son dakika haberi: Militan değilim diyen Kaftancıoğlu bakın nereden çıktı!

Son dakika haberi: Militan değilim diyen Kaftancıoğlu bakın nereden çıktı!


Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Zaten kendisi DHKP-C militanıdır" ifadelerini kullandığı ve Boğaziçi Üniversitesi'nde terör örgütlerinin provoke ettiği eylemlere ilk günden olay yerine giderek destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kendi arşivinden ilginç veriler çıkmaya devam ediyor. Şimdi de polislere katil dediği ve bunu hangi merkezden söylediği ortaya çıkan Kaftancıoğlu'nun görenleri şoke edecek ifadeleri kamuoyuna yansıdı. İşte SABAH'ın ulaştığı bilgi ve görüntülerle Kaftancıoğlu'nun twitter hesabından çıkan o son dakika gelişmeleri!


Bu haber 1227 kez okundu.

Kaftancıoğlu tartışmasında son dakika gelişmesi... Kendisinin terör ve terör örgütleriyle hiçbir zaman işi olmadığını iddia eden Kaftancıoğlu'nun, 2013 yılında DHKP-C'nin merkezlerinden İdil Kültür Merkezi'ne yapılan terör operasyonuna tepki göstermek için olay yerine gittiği ve Twitter adresinden DHKP-C bayraklı bir paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

DHKP-C'NİN MERKEZİNDEN GÖRÜNTÜ PAYLAŞMIŞ VE..

Kaftancıoğlu paylaşımında, "İdil Kültür Merkezi'nin önü, 'Katil polis mahalleden defol' sloganları ile inliyor" ifadelerini kullanarak, teröristlere operasyon yapan polisleri 'katil' olarak nitelendirdi.

İşte Kaftancıoğlu'nun hesabından çıkanlar;

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN 'MİLİTANDIR' ÇIKIŞI GELMİŞTİ

Boğaziçi Üniversitesi önünde şiddet eylemlerine karışan öğrencilere ve onları örgütleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösteren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Ben öğrencilerle neden görüşeyim? Öğrenciler bir defa bu işin içinde değil. Bu işin içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan işte CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada. Zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır" ifadelerini kullandı. Kaftancıoğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine karşı, "Terör ve terör örgütleriyle hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sorna da olmayacaktır" ifadeleriyle karşılık verdi.

KENDİ ARŞİVİ BİLE KAFTANCIOĞLU'NU YALANLADI

Ancak arşiv Kaftancıoğlu'nu yalanladı. DHKP-C Terör Örgütü'ne yönelik 14 Mart 2013 tarihinde örgütün İstanbul'daki merkezlerinden İdil Kültür Merkezi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda adrese sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Söz konusu sözde Kültür Merkezi olarak bilinen ancak, terör yuvalarından bir tanesi olan adrese yapılan baskında 13 kişi gözaltına alındı. Operasyonda örgütün üst düzey yöneticilerinden bir isim de yakalandı.


Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright