Son dakika haber: Meteoroloji'den kritik yağış uyarısı! | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Son dakika haber: Meteoroloji'den kritik yağış uyarısı!15.04.2019 20:28

Son dakika haber: Meteoroloji'den kritik yağış uyarısı!

Son dakika haber: Meteoroloji'den kritik yağış uyarısı!


Son dakika haber: Meteoroloji'den kritik yağış uyarısı işte 16 Nisan salı günü hava durumurnMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika yağış uyarısı geldi. Bu haftadan itibaren yağışlı hava etkisini göstermeye başlıyor. Vatandaşlar da havanın nasıl olacağına dair araştırmalarını sürdürüyor.


Bu haber 332 kez okundu.
En çok aranan konulardan birisi 'hava durumu nasıl olacak?' sorusu oldu. Tam bu noktada vatandaşlara kritik uyarı Meteoroloji'den geldi. Peki hangi iller yağışlı havanın etksine girecek? Yağışlar ne kadar süre devam edecek? İşte yağmurun etkisini artıracağı o iller ve merak edilen hava durumu...Yurt genelinde hava sıcaklıkları düşerken, son dakika uyarısı da Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı iller için kuvveti sağanak yağış ve dolu uyarısı geldi. Peki hangi illerde yağmur etkili olacak? Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?Meteorolojiden Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, yarın Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt için beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağının tahmin edildiği belirtildi.Açıklamada, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile rakımı yüksek ve kar örtüsünün bulunduğu yerlerdeki kar erimesi nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright