Ana Sayfa
Ana Sayfa >> SON DAKİKA | Kabine Toplantısı sonuçları ve kararları bekleniyor! Yasaklar geri gelecek mi?29.03.2021 19:33

SON DAKİKA | Kabine Toplantısı sonuçları ve kararları bekleniyor! Yasaklar geri gelecek mi?

SON DAKİKA | Kabine Toplantısı sonuçları ve kararları bekleniyor! Yasaklar geri gelecek mi?


Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. Bakanlar Kurulu sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı kararları ve sonuçları ile ilgili ulusa sesleniş konuşması yapacak. Kabine Toplantısı öncesi milyonlarca kişi, 'Kabine Toplantısı kararları neler olacak? Yasaklar geri gelecek mi? Yeni risk haritası nasıl olacak?' sorularının yanıtını arıyor. Başkan Erdoğan'ın konuşmasında illerin yeni risk haritasını da açıklayabileceği belirtiliyor. İşte Kabine Toplantısı kararları ile ilgili son dakika haberinin detayları...


Bu haber 1752 kez okundu.

Son dakika haberi - Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tüm bakanların katılımı ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başladı. Kabine Toplantısı'nın öncelikli gündem maddesi herkesin bildiği üzere koronavirüs önlemleri olacak. Vaka sayıları 30 bine dayanırken, üçüncü dalga başladı. Uzmanlar ve Bilim Kurulu üyeleri üçüncü dalganın henüz pik yapmadığını ifade ederken, kurallara uyulması yönünde çağrılarını yineliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı'nda Bakanlar Kurulu'na sunum yapacak. Koca, Bilim Kurulu'nun taviyelerini aktaracak. Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı kararları ve sonuçlarını ulusa seslenerek duyuracak. Başkan Erdoğan'ın Kabine toplantısı kararlarını açıklayacağı konuşması öncesi, 'Yasaklar geri mi gelecek?' sorusu merakla araştırılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NELER OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda tam kapnma ile ilgili bir konunun gündeme gelmesi beklenmiyor. Kademeli geçiş sürecinde alınan en önemli kararlardan biri olarak yerinde müdahale öne çıkıyor. Bu konuda iller hatta ilçeler hıfzıssıhha kurulu kararları ile kendi tedbirlerini alabiliyor. Ancak Kabine'de bazı kısıtlamaların yeniden gündeme gelebileceği de belirtiliyor..

YASAKLAR GERİ GELECEK Mİ?

1 Mart itibarıyla alınan en önemli kararlardan biri de Cumartesi günü kısıtlamasının kaldırılmasıydı. Üst üste 4 cumartesi günü de 81 ilde kısıtlama olmamıştı. Vatandaşlar güzel havaları da fırsat bilerek sokaklarda, parklarda, sahillerde, piknik alanlarında, AVM'lerde, kafelerde yoğunluk oluşturmuştu. Cumartesi kısıtlaması da Kabine'de masaya yatırılacak.

RAMAZAN ÖNLEMLERİ BİR SONRAKİ KABİNE'DE

Kabine'nin Ramazan için özel önlemleri devreye alıp almayacağı merak ediliyor. Nisan ayının ortasındaki Ramazan ayı için önlemlerin bir sonraki Kabine Toplantısı'nda değerlendirilmesi bekleniyor.

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, aşıların teslimatı ve aşılama takvimine ilişkin de sunum yapacak. 15 milyona dayanan aşılamada yeni planlama aktarılacak.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ MASADA

Türkiye 1 Mart itibarıyla kademeli normalleşme dönemine geçiş yaptı. Bu kapsamda illerin vaka sayılarına göre risk haritası çıkarıldı. Mavi renk koduna sahip iller az riskli, sarı renk koduna sahip iller orta riskli, turuncu renk koduna sahip iller yüksek, kırmızı renk ile belirlenen iller ise çok yüksek riskli olarak belirlendi. Düşük ve orta riskli illerde kısıtlamalar gevşetilirken, turuncu illerde kısmi esneme oldu. Kırmızı iller için ise tedbirler sürdürüldü.

Kademeli geçişin üzerinden geçen 1 ayda neredeyse tüm illerde gözle görülür vaka ve hasta artışı yaşandı. Bugünkü Kabine Toplantısı'nda Bakanlar Kurulu bu konuyu ele alacak.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA SUNUM YAPACAK

Kabine Toplantısı sırasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu'na sunum yapacak. Koca, Bilim Kurulu'nun tavsiye kararlarını kurula iletecek. Koca, yeni risk haritası ve iller için tedbir önerilerini de aktaracak. Kurul, risk durumuna göre yapacağı değerlendirmede yeni kararları belirleyecek.


Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
haberyazilimi.com - Copyright