Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Son dakika | "CHP terörü iktidara taşımak istiyor18.05.2021 10:29

Son dakika | "CHP terörü iktidara taşımak istiyor

Son dakika |


Son dakika... Millet İttifakı’nın iktidara gelmesi halinde HDP’ye bakanlık verilebileceğini söyleyen CHP’li Çiçek ve Tekin’in açıklamalarına tepkiler sürüyor: Terörü iktidara taşımak istiyorlar. Bu Türkiye’nin geleceğini tehlikeye atmaktır


Bu haber 177 kez okundu.

Son dakika haberi... Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile şimdiye kadar örtülü işbirliği yapan CHP, bu kez HDP'ye bol keseden 'bakanlık' dağıtıyor. CHP eski milletvekili Dursun Çiçek'in "HDP'ye bakanlık veririz" sözlerinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in de "TBMM yasama organı, burada başkan vekilliği yapan bir insan, neden bakanlık yapmasın" diyerek HDP'ye 'bakanlık' verilebileceğini dile getirdi. Bu açıklamalar, son genel ve yerel seçimde HDP ile örtülü ittifak yürüten CHP ve İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de kapılar arkasında 'bakanlık pazarlığı' ile ittifak yapma niyetinde olduğunun işareti olarak değerlendirildi. Çiçek ve Tekin'in yaptıkları skandal açıklamalara siyasilerden tepkiler sürüyor.

SON DAKİKA | CHP'DEKİ SKANDAL İTİRAFLARA SER TEPKİLER;

"REZALETİN SON PERDESİ"

 Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay: CHP terör örgütünü iktidara taşımak istiyor. İYİ Parti de sessiz kalarak CHP ile aynı noktada buluştu. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri HDP ile gizli ya da açık, dolaylı ya da dolaysız her şekilde ittifak halinde. Seçimlerde de HDP'yi Meclis'e taşımak için gayret gösterdiler.


HDP'NİN VESAYETİ ALTINDALAR

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright