Son dakika! İstanbul seçimleri | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Son dakika! İstanbul seçimleri08.04.2019 21:01

Son dakika! İstanbul seçimleri

Son dakika! İstanbul seçimleri


Son dakika! İstanbul seçimlerinde son durum ve yeniden oy sayımlarında gelinen nokta Haftasonu gündemi ıskalayanlar için İstanbul seçimlerinde ve oy sayımlarında yaşananlar, son durum, ortaya çıkan yeni belgeler ve başvurular. İşte son dakika gelişmeleriyle birlikte İstanbul seçimlerinde son durum ve yeniden oy sayımı için gelinen nokta...


Bu haber 304 kez okundu.
SON SKANDAL! SAHTE SEÇMEN KAYDI!

Geçersiz oylar, maddi hatalar, organize usulsüzlükler, birleştirme tutanakları derken İstanbul seçimlerinde son durum geçtiğimiz haftasonuna damgasını vuran sahte seçmen skandalına sahne oldu... AK Parti İstanbul Büyükçekmece'de seçimlerin iptali için başvurdu. Belgeleriyle yapılan başvuru, seçim kurulu tarafından reddedildi. Dilekçede, ilçede CHP ve nüfus müdürlüğünün organizasyonuyla sadece 2018 yılında 7 bin işlemde yaklaşık 21 bin usûlsüz seçmen kaydı yapıldığı belirtiliyor. Büyükçekmece'de aynı adreslere birçok seçmen kaydı girildi, sahte imzalar atıldı, boş arsalara adres atandı, inşaatlara konut statüsü verildi ve aynı hanelere onlarca kişi yazıldı.


KANUNSUZ SANDIK GÖREVLENDİRMESİ BAŞKA BİR SKANDAL

31 Mart yerel seçimlerinde kanuna aykırı sandık görevlendirilmeleri yapıldığı ortaya çıktı. Bu ilçelerden birisi Sancaktepe... Sisteme yanlış girilen oylar sonrası Sancaktepe için yapılan itirazlar reddedildi. Çıkan karar sonrası dikkatler Sancaktepe'ye çevrildi.


BU KADAR ŞEY TESADÜF OLABİLİR Mİ?

AK Parti seçim işleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'un açıklamalarında da yer bulan bu şüpheler ilgili haberimizde yer alıyor... Yavuz bugün yaptığı açıklamada 14 bine düşen farktan bahsetti:

"FARK 14 BİNLERE İNMİŞ BULUNUYOR"

Şaibeler kalksın derdindeyiz organize usulsüzlüğü yapanları yaptıranları tüm bağlantılarını belirlemek bir yandan da ceza hukuku açısından sorunlularla ilgili suç duyurusunda bulunmaktır yaptığımız tamamen budur. Soruyorum bu nasıl oluyor? Maddi hata düzeltimleri yüzde 80 bizim aleyhimize oluyor. 5 tane oy bizden gitmişse 1 tane oy da CHP'den gitmiş gibi görünüyor. Onun için fark 29 binlerden 14 binlere inmiş bulunuyor. CHP sizden de var bizden var diye algı oluşturmaya çalışıyor.''


Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright