Son dakika! Başkan Erdoğan: Tüm dünyayı tedbir almaya çağırıyoruz | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Son dakika! Başkan Erdoğan: Tüm dünyayı tedbir almaya çağırıyoruz15.03.2019 16:14

Son dakika! Başkan Erdoğan: Tüm dünyayı tedbir almaya çağırıyoruz

Son dakika! Başkan Erdoğan: Tüm dünyayı tedbir almaya çağırıyoruz


Son dakika haberine göre... Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun cenaze törenine katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan saldırıyla ilgili konuştu. Saldırıyı kınayan Erdoğan, ''Önlem alınmazsa bu kötü gidişin ürünü olan felaket haberlerine yenilerinin eklenmesi kaçınılmazdır. Tüm dünyayı özellikle de Batı ülkelerini insanlığın tamamını tehdit eden bu tehlikeli gidişe karşı süratlen tedbir almaya davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.


Bu haber 565 kez okundu.


Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun cenaze törenine katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu Başkan Erdoğan'ın açıklamalarında satır başları;

Yeni Zelanda'da cuma namazı kılmak için bir araya gelen Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığımı belirtmek istiyorum. Dünyada uzunca bir süredir yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır.

Saldırının uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu fevri bir davranış denilerek geçiştirelemeyeceği bellidir. Ülkemizi milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır. Ülkemi dahi Anadolu ve Batı olarak ayırmak suretiyle orada da kendine has değerlendirmeleri yapan ortada bir katil terörist var.

Önlem alınmazsa bu kötü gidişin ürünü olan felaket haberlerine yenilerinin eklenmesi kaçınılmazdır. Tüm dünyayı özellikle de Batı ülkelerini insanlığın tamamını tehdit eden bu tehlikeli gidişe karşı süratla tedbir almaya davet ediyoruz. Saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

.

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright