Milyonları ilgilendiriyor! | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Milyonları ilgilendiriyor!23.09.2018 13:16

Milyonları ilgilendiriyor!

Milyonları ilgilendiriyor!


Milyonları ilgilendiriyor! Emekliye 521 lira zamSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı enflasyon tahminine göre yüzde 10.65 olacak. Buna göre maaşlarda 108 ile 521 lira arasında artış yaşanacak.


Bu haber 449 kez okundu.
Milyonları ilgilendiriyor! Emekliye 521 lira zamSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı enflasyon tahminine göre yüzde 10.65 olacak. Buna göre maaşlarda 108 ile 521 lira arasında artış yaşanacak.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren Ocak zammı netleşmeye başladı.
2018'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon oranında zam alacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak artışı, tahminlere göre yüzde 10.65 olacak.

NASIL DEĞİŞECEK?

Halen en yüksek aylık ise SSK ve Bağ- Kur emeklilerinde 4 bin 892 lira 19 kuruş seviyesinde bulunuyor. Bu maaş da zam yüzde 10.65 olarak gerçekleşirse 5 bin 413 lira 21 kuruşa yükselecek.Kesin rakamlar, 3 Ocak'ta Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2018 yılı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli olacak.

AYRI AYRI HESAP YAPILIR
SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile memur emeklilerinin zam hesaplamaları farklı olarak yapılıyor.SSK ve Bağ-Kur emeklileri her yıl iki kez enflasyon oranı kadar zam alıyor.6 aylık enflasyon maaşlara yansıyor.


memur emeklileri ise toplu sözleşme zammı
ve fark alıyor.150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya ekstra zam yapılacak. Düşük emekli maaşları seyyanen zamla bin liraya tamamlanacak. Temmuz'da maaşları artan emekliler bir sonraki zammı Ocak'ta alacak.SSK ve Bağ- Kur emeklilerine 2018'in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında, memur emeklilerine ise yüzde 4 zam ve oluşursa enflasyon farkı yansıtılacak.

Emekliler zam oranını merakla beklerken; 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya da ekstra zam yapılacak.Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ay müjdesini verdiği seyyanen zam 100 gün içerisinde hayata geçirilecek. Düzenleme ile düşük maaşlı emeklilere iyileştirme yapılacak. Bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bin liranın altındaki maaşlar bin liraya tamamlanacak. .

100 günlük süre Kasım ayı içerisinde dolacak. Bu tarihe kadar seyyanen zam düzenlemesi gerçekleştirilecek. 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine seyyanen zam, düzenleme yapılır yapılmaz yürürlüğe girebilecek ya da Ocak'ta rutin artışla aynı anda uygulanabilecek. Bunun detayları, düzenlemenin Meclis'e gelmesiyle ortaya çıkacak..

ÇİFTE ARTIŞ

Eğer düzenleme yapılır yapılmaz uygulamaya girerse, emekliler hemen seyyanen zammı alacak, ardından Ocak artışından yararlanacak.İyileştirme Ocak'ta yürürlüğe girerse de emeklilerin maaşı bin liraya tamamlanacak, üstüne de enflasyon artışı yansıtılacak.

Etiketler: milyonları - ilgilendiriyor -ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright