Meteoroloji'den önemli uyarı: Önce yağmur sonra kar geliyor  | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Meteoroloji'den önemli uyarı: Önce yağmur sonra kar geliyor 18.12.2017 01:02

Meteoroloji'den önemli uyarı: Önce yağmur sonra kar geliyor

Meteoroloji'den önemli uyarı: Önce yağmur sonra kar geliyor


Yurdun batısını yağışlar esir aldı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve İzmir için özel son dakika uyarısı yayınladı.Peki İstanbul, İzmir ve yurdun diğer yerlerinde hava durumu nasıl?


Bu haber 946 kez okundu.

Pazar günü planlarını hava durumuna göre şekillendirecek olanlar için kötü haberler Meteoroloji’den geldi, bugün yurdun büyük kısmı yağışlı olacak. Özellikle İstanbul ve İzmir’de ani sağanak yağışlar bekleniyor. Yarından itibaren yurdun doğusuna doğru ilerleyecek yağışlarla beraber hava sıcaklıkları da hissedilir şekilde düşecek.

İSTANBUL, İZMİR BUGÜNE DİKKAT!

Bugün etkili olacak sağanak yağışlar konusunda Meteoroloji özellikle İstanbul ve İzmir’e uyarılarda bulundu. Yapılan uyarı şu şekilde; Öğle saatlerinden itibaren görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, il genelinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL 3 GÜNDE 11 DERECE BİRDEN SOĞUYACAK!

Sıcaklıklar yurt genelinde yarından itibaren aniden düşmeye başlayacak. Bugün İstanbul’da 17 derece dolaylarında seyreden sıcaklıklar çarşamba günü 6 dereceye kadar düşecek. 3 gün içinde 11 derece birden düşecek sıcaklıkların yanında yağışlı hava soğukları iyice hissettirecek. Yurtta genel olarak 8-10 derece arasında sıcaklık düşüşleri yaşanacak. İşte gelecek haftanın 5 günlük hava durumu…

İSTANBUL 3 GÜNDE 11 DERECE BİRDEN SOĞUYACAK!METEOROLOJİ’DEN UYARI GELDİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tüm Türkiye için uyarı yayınladı; Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışın Salı gecesi ve Çarşamba günü kentin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar olarak görüleceği, Ankara'da Pazartesi akşam saatlerinde yağmur olarak başlayacak yağışın Salı akşamı soğumayla birlikte karla karışık yağmura döneceği, Çarşamba günü ise aralıklı hafif kar yağışı meydana geleceği tahmin ediliyor Bugün(04.12.2017 Pazartesi) Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Samsun ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

05.12.2017 Salı günü: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, ve İç Anadolu'nun kuzeyinde karlar karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.06.12.2017 Çarşamba günü: Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

07.12.2017 Perşembe günü: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin 08.12.2017 Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.Ülkemizde beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir

Etiketler: meteoroloji'den - önemli - uyarı - Önce - yağmur - sonra - kar - geliyor - ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright