Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İYİ Parti'de HDP çatlağı! Meral Akşener soruyu duyunca böyle uzaklaştı18.03.2021 19:15

İYİ Parti'de HDP çatlağı! Meral Akşener soruyu duyunca böyle uzaklaştı

İYİ Parti'de HDP çatlağı! Meral Akşener soruyu duyunca böyle uzaklaştı


Çanakkale'de temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, gazeteciler tarafından HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin görüşü soruldu. Muhabirlerden soru almayan Meral Akşener, arkasını dönerek hızlıca alandan uzaklaştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu ise bugün yaptığı açıklamada, sadece HDP'nin değil, terörün gölgesinde hangi parti olursa olsun kapatılması gerektiğini ifade etti.


Bu haber 2366 kez okundu. Çanakkale'de temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, gazeteciler tarafından HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin görüşü soruldu. Muhabirlerden soru almayan Meral Akşener, arkasını dönerek hızlıca alandan uzaklaştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu ise bugün yaptığı açıklamada, sadece HDP'nin değil, terörün gölgesinde hangi parti olursa olsun kapatılması gerektiğini ifade etti.

İddianamede ayrıca, davalı partinin teşkilat kongreleri ve büyük kongreleri ile tüm gösteri ve toplantılarının, Anayasa ve yasalara göre kurulmuş bir siyasi partinin olması gereken parti kongreleri ve toplantıları gibi değil, bölücü terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atılan alanlar haline getirildiği kaydedildi.

.

İYİ PARTİ'NİN HDP ÇELİŞKİSİ

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP'nin kapatılması istemiyle açılan dava İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e soruldu. Çanakkale'de temaslarda bulunan Akşener, muhabirlerin HDP ile ilgili sorusuna cevap vermedi ve arkasını dönerek alandan hızla uzaklaştı.


YAVUZ AĞIRALİOĞLU: HDP, PKK'YA SAVAŞ AÇMAK ZORUNDADIR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu ise Genel Başkan Meral Akşener'in aksine HDP'nin kapatılmasını destekledi. Sadece HDP'nin değil, terörün gölgesinde hangi parti olursa olsun kapatılması gerektiğini ifade eden Ağıralioğlu, "HDP, PKK'ya savaş açmak zorundadır. Açmadığı müddetçe terörün gölgesinde kalacaktır. O iradeyi göstermedikleri müddetçe, bu tarz siyasi tartışmaların içinde hukuk mutlaka kendi üzerine düşeni yapmak zorunda kalacaktır." ifadelerini kullandı

Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
haberyazilimi.com - Copyright