İstanbul'da bir kadın internetten tanıştığı koca adayı tarafından dolandırıldı | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İstanbul'da bir kadın internetten tanıştığı koca adayı tarafından dolandırıldı09.01.2018 18:17

İstanbul'da bir kadın internetten tanıştığı koca adayı tarafından dolandırıldı

İstanbul'da bir kadın internetten tanıştığı koca adayı tarafından dolandırıldı


Bir evlilik sitesinde tanıştığı adam tarafından dolandırıldığını ileri süren Gönül İ. soluğu savcılıkta aldı. Evlilik vaadiyle maaşını verdiği ve kredi çektiği adamın borçlarını ödemediğini söyleyen genç kadın 110 bin liralık tazminat davası açtı.


Bu haber 550 kez okundu. İstanbul’da yaşayan 30 yaşındaki Gönül İ., ‘Ciddi ilişki’ adı altında evlilik sitesine girerek Bekir N. isimli kişiyle tanışması hayatını kâbusa çevirdi.

"MAAŞIMI VE BANKADAKİ PARAMI VERDİM"
9 ay önce arkadaş olduğu adamın kendini dolandırdığını söyleyen genç kadın, “Önce telefonla sonra yüzyüze görüşmeye başladık. Bana borç para verdiği arkadaşının parasını ödemediğini o yüzden de kredi kartlarını ödeyemediğini söyledi. Ben de bu süreçte ona maaşımı ve bankadaki paramı verdi. Yine benim kartımdan giyim ve ev eşyası aldı” dedi.

40 BİN LİRA KREDİ DE ÇEKTİRMİŞ
Vatan'dan Tolga Atar'ın haberine göre; Bir süre sonra Bekir N.’nin kendisine bankadan 40 bin TL kredi çektirdiğini de anlatan Gönül İ., “Evlilik aşamasına geldiğimiz için düşünmeden kredi çektim. Ama taksitleri ödemedi. Parayı istediğimde ise ‘sen öde ben sana sona öderim. Artık beni arayıp sorma işyerime de gelme sonu kötü olur’ diye tehditlerde bulundu. Psikolojim bozuldu aileme durumu anlattım ama yine de ödeme yapmadı.
"BİR DAHA BURAYA GELME"
Telefon numarasını ve evini değiştirdi. İşyerine de bir iki defa gittiğimde beni tersleyerek ‘hayatımla oynama, senin yüzünden işimi kaybedeceğim, buraya bir daha gelme’ gibi sözler söyleyerek beni kovdu” diye anlattı. Gönül İ. şikayet dilekçesinde Bekir N.’den, “Hakaret, tehdit ve dolandırıcılık” suçlarından hakkında dava açılarak hapisle cezalandırılmasını istedi..

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright