İstanbul'a kar ne zaman yağacak?  | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İstanbul'a kar ne zaman yağacak? 11.01.2018 15:29

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?


Haftasonu için kar yağışı beklentisi olan İstanbul'a ilişkinMeteoroloji 'den son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, İstanbul'da haftasonu kar yağış beklenmediği belirtildi. Ancak "Cumartesi akşam ve gece kentin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur görülebileceği ve yağışın Pazar sabahı kesileceği tahmin ediliyor" denildi.


Bu haber 703 kez okundu.

Marmara Bölgesi'nin devam eden yağışlı sisteme ilave olarak öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin, yarın ise Balkanlar'dan gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Öğle saatlerinde yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giren Edirne ve Tekirdağ'da yoğun kar yağışı başladı.

EDİRNE'DE KAR YAĞIŞI

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisine giren Tekirdağ ve Edirne'de kar yağışı başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, yolların kapanma olasılığına karşı hazır bekletilirken, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücüleri uyarıyor.Hava sıcaklığının beş derece ölçüldüğü kentte kar yağışının yarına kadar etkili olması bekleniyor.

İZMİR VE ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Ankara’da bugün yağmur şeklinde başlayacak yağışın yarın öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği,Pazar sabahına kadar devam etmesi ve yerde kar örtüsü oluşturacağı bekleniyor. Yağışın kesilmesiyle birlikte haftanın ilk yarısında gece ayazlarının etkili olacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de ise bugün ve yarın sabah saatlerine kadar yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışın bu akşam ve gece kuvvetli olacağı ve metrekareye 25-50 kgarasında yağış meydana geleceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Giresun, Ordu ve Samsun çevrelerinde bugün ve yarın kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Giresun, Ordu ve Samsun çevrelerindeki yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak kıyı kesimlerde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak, zamanla akşam saatlerinden itibaren de iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, yaşanabilecek sel, ani sel, su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

İKİ BÖLGE İÇİN KRİTİK UYARI

Bugün Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Hatay çevrelerinde, yarın (cuma) ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden hava kalitesinde azalma ve görüş mesafesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Etiketler: hava durumu - son - dakika meteorolojiistahnbul - hava - durumuistanbula - kar -yağacak - mı bugün - hava - nasıl -olacak -son - dakika -hava - durumu -ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright