İstanbul ve Ankara'da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İstanbul ve Ankara'da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık27.04.2019 11:44

İstanbul ve Ankara'da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık

İstanbul ve Ankara'da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yüzde 44.4'lük oy oranına ulaştıklarını açıkladı. Erdoğan, "Her seçim bir imtihan, mücadele, muhasebe vesilesidir. 31 Mart'ta bu imtihanı hamdolsun -bütünüyle demiyorum- büyük oranda başarıyla verdik" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul ve Ankara önemle üzerinde durulması gereken yerler olarak duruluyor. İstanbul ve Ankara'da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık.


Bu haber 527 kez okundu.
Kazanmak kaybetmek nedir ona bakmak lazım. İstanbul'da 24 ilçede AK Parti, birinde MHP olarak almış bulunuyoruz. Kalan 14 ilçede Diğer ittifak ipi göğüslemiş" dedi. Erdoğan, "İşbankası, FİBA, Şekerbank, Garanti'nin birçok çalışanı görev almıştır. İş Bankası bir açıklama yaptı. Biz sizin bilginiz dahilindedir demiyoruz. Ama sizin çalışanlarınız burada görev aldı. Partimize verilen oyların takibini elbette yapacağız" ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampında konuştu.

Erdoğan, yüzde 44.4'lük oy oranına ulaştıklarını açıkladı.

Erdoğan, şunları söyledi:

"AK Parti istişare ve değerlendirme toplantılarımızın 28.'sinde bir değişikliğimiz var. Bugün sadece yerel yöneticilerimiz, bunun yanında teşkilatımızın üst yöneticileri bir aradayız.

Bu toplantıda değerlendirmelerimizin hassasiyetle olması ve 31 Mart seçimlerinde yaşananlar, bundan sonra önümüzdeki süreci en güzel şekilde değerlendirmek için hazırlıklarımız, 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlıklarımızı konuşacağız. 31 Mart seçimlerinde seçilen belediye başkanlarımızı bir kez daha kutluyorum.

Her seçim bir imtihandır, her seçim bir muhasebe vesilesidir. 31 Mart seçimlerinde bu imtihanı büyük oranda başarıyla verdik. Bu mücadeleden bir kez daha alnımızın akıyla çıktık. Aday adaylarından, seçim kampanyasına kadar bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Türkiye genelinde AK Parti olarak yüzde 44.4'lük bir orana ulaştık. Bundan önceki yerel seçimlerde böyle bir sonuca ulaşamamıştık.

Cumhur İttifakı olarak da toplamda yüzde 51.7 gibi bir sonuç elde ettik. Karşımızdaki 4'lü ittifakın toplamı ise yüzde 44.5'ta kaldı. Oy oranları olarak baktığımızda AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın tartışmasız bir başarısı vardır. Bu vesileyle birlikte mücadele verdiğimiz Bahçeli'ye ve tüm MHP'li kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Milletimiz AK Parti olarak bize 15 büyükşehir, 24 il, 516 ilçe, 203 belde belediyesini yönetme sorumluluğunu vermiştir.

Esasen biz İstanbul ve Ankara'da kaybetmedik, tam aksine İstanbul ve Ankara'da seçimi kazandık. Her şeyden önce kazanmak nedir, kaybetmek nedir üzerinde durmak gerekir. İstanbul'da 39 ilçenin 24'ünde AK Parti, 1'inde ortağımız MHP kazanmış durumdadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki toplam 312 üyeden 169'u AK Parti'ye 4'ü MHP'ye mensuptur. Ankara'da da durum farklı değildir. 147 üyeden 88'i AK Parti, 19'u MHP, 40'ı diğer partilere mensuptur. İlçelerde ve meclislerde ezici çoğunluk elde ettiğimiz yerlerde büyükşehirlerde nasıl kaybettiğimizi enine boyuna araştıracağız.

CHP diğer birçok konuda olduğu gibi demokratik hakların kullanılmasında da sınıfta kalmıştır. CHP'liler seçimlere gölge düşürmeye çalışıyor. Oysa 16 Nisan halkoylaması sonrasında yapılan açıklamalar arşivlerimizde duruyor. AK Parti'nin sergilediği olgunluk asla CHP tarafından gösterilmemiştir. CHP Genel Başkanı, halkoylamasının sonuçlarını tanımadığını söylemiştir. Hatta halkoylamasını iptal ettirmek için AYM'ye başvurmuşlardır. CHP'nin bu hukuk tanımazlığı hem AYM'de hem de AİHM'de karşılık bulamamıştır. Aynı CHP'nin bugün seçim kanunu kullandığımız için bize saldırması trajikomik bir durumdur. İstanbul'da verdiğimiz mücadeleyle 15 bin oyun gasp edilmesini engellememiz bile başlı başına önemlidir. Burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Kamu yöneticiliği, bu vasfı taşıyanların kamu yöneticisi olmadığı halde, birçok bankadaki işçi statüsündeki kişilerin oraya sokuşturulması bugüne kadar görülmüş değildir. İşbankası, FİBA, Şekerbank, Garanti'nin birçok çalışanı görev almıştır. İş Bankası bir açıklama yaptı. Biz sizin bilginiz dahilindedir demiyoruz. Ama sizin çalışanlarınız burada görev aldı. Partimize verilen oyların takibini elbette yapacağız.

Etiketler: istanbul - ve - ankara'da - aslında - kaybetmedik - tam - tersine - kazandık -ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright