Emekliye çifte zam müjdesi yolda!  | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Emekliye çifte zam müjdesi yolda! 14.04.2019 00:37

Emekliye çifte zam müjdesi yolda!

Emekliye çifte zam müjdesi yolda!


Emekliye çifte zam müjdesi yolda! 2019 Bağ-Kur, memur ve SSK emeklisi olanların güncel emekli maaşı ne kadar olacak?


Bu haber 318 kez okundu.

Temmuz ayı yaklaşırken emekli maaşı zammı konusundaki araştırmalar da büyük artış gösterdi. Bilindiği üzere, Temmuz ayında Bağ-Kur ve SSK emeklilieri 6 aylık ilk enflasyon neticesinde zam alacak. Memur emeklilerin ise yüzde 5 zam ve 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark yansıtılacak. Hal böyle olunca, zamlı emekli maaşı hakkındaki haberler de yakından takip ediliyor. En düşük memur emeklisinin maaşı yüzde 5'lik toplu sözleşme zammına göre 118,98 TL artacak. Peki, 2019 güncel emekli maaşları ne kadar olacak? Haberimizin detaylarından, SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerini yakından ilgilendiren konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Temmuz ayı yaklaşırken emeklilerin araştırmaları da artış gösteriyor. Temmuz zammı kapsamında emekli maaşını zamlı alacak olan milyonlar, bütün detaylar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

2019 GÜNCEL EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?
Zam oranında bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon belirleyici olacağından, veriler merakla takip ediliyor.
İlk 6 aylık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verisi; SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zam oranını, memur emeklilerinin ise yüzde 5'lik toplu sözleşme artışına ilaveten enflasyon farkı alıp almayacağını gösterecek.

Etiketler: emekliye - çifte - zam - müjdesi - yolda -ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright