Emeklilere müjde!  | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Emeklilere müjde! 10.03.2019 12:37

Emeklilere müjde!

Emeklilere müjde!


Emeklilere müjde! Milyonlarca emeklinin maaşı Temmuz'da zamlanacak! Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği haber geldi. 12,5 milyon emeklinin maaşı Temmuz'da zamlanacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 6 aylık enflasyon kadar zam yapılacak. Memur emeklileri ise yüzde 5 zam ve enflasyon farkı alacak. rn


Bu haber 593 kez okundu.
Peki güncel zamlarla emeklinin cebine kaç lira girecek? İşte emekli maaşındaki zamma dair merak edilen soruların yanıtları...Yaz aylarıyla birlikte emeklilerin maaşlarına yeni zamlar yapılacak. Her yıl iki kez zam alan emeklilerin bu yıl ikinci maaş artışları Temmuz ayında gerçekleşecek.

Ocak ayında yüzde 10'un üzerinde zam alan emekliler böylece ikinci zamla birlikte maaşlarında artışı hesaplarında görmüş olacaklar.SSK ve Bağ-Kur emeklileri için zam oranı Ocak ayı ile Temmuz ayı arasında oluşacak enflasyon farkı kadar gerçekleşecek.

Bu oran ne çıkarsa zamda o kadar yapılacak. Yapılan tahminlere göre bu oranın yine yüzde 10'a yakın olması bekleniyor.Ancak enflasyondaki düşüş eğilimi göz önüne alınırsa bunun altında da kalabilir.Son rakam 3 Temmuz'da açıklanacak haziran ayı enflasyonu ile kesinlik kazanacak ve emeklilerin Temmuz maaşı zamlı olarak yatırılacak.Bu zamlı maaşlar Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek.Temmuz ayı ile birlikte zamlanan maaşlardan dolayı ek ödeme rakamları da yükselecek.

Çünkü ek ödeme maaşın yüzde 4'ü ve bazı emekliler için ise yüzde 5'i olarak uygulanıyor.
YÜZDE 5 CEPTE
Emekli Sandığı yani memur emeklileri ise Temmuz'da çifte artış bekliyor.

Etiketler: ekosattv -emeklilere - müjde

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright