Dolar 1 Liraya Nasıl Düşer | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Dolar 1 Liraya Nasıl Düşer22.09.2018 00:36

Dolar 1 Liraya Nasıl Düşer

Dolar 1 Liraya Nasıl Düşer


Türkiye’nin para biriminin güncel döviz kurları gözlendiğinde kan kaybettiğini söyleyebiliriz. Dolar karşısında hızla paramız değer kaybetmeye devam ederken doları düşürmek için çeşitli yöntemler de denenmeye devam ediyor. Dolar 1 liraya nasıl düşer ve nasıl para birimimizle doları dengede tutabiliriz yönünde ekonomistler de fikirler ve projeler üretiyor. Üretilen projelerin hayata geçirilip geçirilemeyeceği ise muallakta kalan konular arasına karışıyor. Dolar nasıl 1 liraya düşer bilinmez ama doların nasıl düşeceği hakkında yapılması gereken şeyler yok değil.


Bu haber 374 kez okundu. Doların düşmeye başlamasıyla doların 1 liraya düşeceğini de hedeflemek yanlış değildir. Dolar nasıl düşer, neler yapılırsa dolar ile para birimimiz eşitliği yakalar sorularına cevap niteliğinde yapılması gerekenler belirtilmiştir.Dolar Nasıl Düşer?
Doların düşmesine bağlı olarak ilk aşamada diğer ülkelerle ticari yönlerin daha üst seviyelere taşınması gerekmektedir. Buna bağlı olarak ülke içerisine girecek olan dövizlerin doların düşmesinde etkili olacağı söylenebilmektedir.
İhracatın ithalata oranla daha da ön planda yer alması için üretim odaklı politikalar geliştirilmesi de doların ateşini alabilecek olan temel etkenler arasında yer alacaktır.
Rusya, Uzakdoğu ülkeleri ve AB ille ilişkiler daha da kuvvetlendirilecektir. Böylelikle dış işlerinde daha başarılı bir ülke olmanın da dolara olumlu yönde etkisi olacaktır.
Rahip Brunson konusunun bir an önce ABD ile Türkiye arasında çözüme kavuşturulması da dolar kurunun düşmesinde temel bir etki yaratacağı göz ardı edilmemelidir.
ABD dışındaki diğer ülkelerle de pazarlıklar yapılmalı ve doların etkisini daha da azaltmak adına bu şekilde bir harekete girilmelidir.
Vatandaşlar ithal ürün kullanmak yerine kalite noktasında eşdeğer olarak üretilmesi planlanacak yerli imal unsurlarına yönelmesine dayalı teşvik politikaları da hükümet tarafından devamlı bir biçimde desteklenecektir.
İthal edilen ürünlerin gümrük vergisi kapsamında daha üst rakamlara ulaşması da halkı yerli üretime yönlendirecek ve döviz kaybını engelleyecektir.
Yukarıdaki gazete haberi 19.06.2013 tarihine aittir. O zaman 2018’de dolar kurunun 1,97 TL olarak öngörülmüş(!)

Etiketler: dolar -1 - Liraya - nasıl -düşer -ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright