Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Şurası'nda | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Şurası'nda21.01.2019 19:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Şurası'nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Şurası'nda


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Ekonomi Şurası’na katılım gerçekleştirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisinin en önemli toplantılarından biri olan TOBB'un organize ettiği Türkiye Ekonomi Şurası'nda konuştu.


Bu haber 798 kez okundu.
Türkiye Ekonomi Şurası iki yıl aradan sonra toplandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ( TOBB) İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda düzenlenen Ekonomi Şurası'nın açılış konuşmasını, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.FAHİŞ FİYATLARA TEPKİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, market ve mağazalardaki fahiş fiyatların, ekonominin iyi yöndeki sinyallerine rağmen düşüş göstermemesine tepki göstererek, herkesi vicdana, insafa ve ahlaka davet ettiğini belirtti.

Erdoğan "Ülkemizin geçtiğimiz yıl yaşadığı ekonomik dalgalanmada, bazı kesimler iyi imtihan vermedi. Mal ve hizmet fiyatlarındaki akıl ve ahlak dışı artışların üzerinde hep birlikte düşünmeliyiz. Devlet, bu süreçte reel sektörün ve milletimizin üzerindeki yükleri azaltmak için elinden geleni yaptı. Son dönemde yaşanan hadiseler karşısında kendimizi sorguya çekmek zorundayız. Faiz oranları düşmüş, enflasyon oranları düşmüş ama marketlerde fiyatlar düşmüyor." diyerek fiyatların azaltılmasına yönelik çağrıda bulundu.Yukarıdaki video için ilk yorumu sen ekle
HESABI SORULACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Rakamlar ortada ama bakıyorsunuz fiyatlarda değişim yok, hala vatandaşımı nasıl soyacaklarının peşindeler. Birilerinin 'piyasanın şartları' kılıfı ile fırsatçılığa yönelmesi gerçekten çok üzüntü vericidir. Böyle dönemler kârı artırma değil, belki biraz kısma dönemidir. Bu marketlerde, halkımızı sömürenlerden hesabını sorarız." dedi.

Erdoğan, bu durumun ahlaksızlık olduğunu dile getirirken mücadelenin sürdürüleceğine işaret ederek, "Böyle dönemler kârı artırma değil, belki biraz kısma dönemidir." dedi

TERÖRLE MÜCADELE
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeledeki kararlılığa da vurgu yaparak, sınır ötesindeki terör unsurlarına göz yummayacaklarına dikkat çekti.

Erdoğan "1 yıl önce söylenenleri hatırlıyorsunuz, Afrin'e girmeyin diyorlardı. Meğer bizi bir süre daha Afrin'den uzak tutmak istiyorlarmış. Münbiç'i güvenliğe alıp, sahiplerine teslim edeceğiz. Putin ile terörden arındırılmış bölgeleri konuşacağız. Biz teröristlere karşı güvenli bölgeden bahsediyoruz. Kuzey Irak'daki gibi bir uygulamaya rıza göstermeyiz." dedi.

DEMİR-ÇELİKTE MÜZAKERE SİNYALİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ABD Başkanı Donald Trump ile dünkü telefon görüşmesine de değindi. ABD'nin 23 Mart'ta uygulamaya konduğu, Ağustos ayında iki katına çıkardığı delir çelik ve alüminyuma ek vergi konusunu müzakere etme verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Trump, ben konuyu açmadan 'Tersanecilikte ne kadar güçlü olduğunuzu biliyorum, demir-çelikte arkadaşlarımız çalışsınlar' dedi" açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'un 10-15 milyar doları yeterli bulmadığını ve "75 milyar dolarlık ticaret hacmini yakalamalıyız" dediğini aktardı.

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright