Çalışma Bakanlığından Emeklilere İntibak zammı müjdesi geldi! SGK, Bağkur ve SSK tüm Emeklilerin Maaşlarında 355 TL değişecek! | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Çalışma Bakanlığından Emeklilere İntibak zammı müjdesi geldi! SGK, Bağkur ve SSK tüm Emeklilerin Maaşlarında 355 TL değişecek!15.12.2020 17:41

Çalışma Bakanlığından Emeklilere İntibak zammı müjdesi geldi! SGK, Bağkur ve SSK tüm Emeklilerin Maaşlarında 355 TL değişecek!

Çalışma Bakanlığından Emeklilere İntibak zammı müjdesi geldi! SGK, Bağkur ve SSK tüm Emeklilerin Maaşlarında 355 TL değişecek!


Çalışma Bakanlığı müjdeyi verdi. Çalışma Bakanlığı SSK ve Bağkur Emekli maaşlarına 355 TL İntibak zammı onaylandı. Bağkur ve SSK emeklileri için 355 TL İntibak zammı ne zaman ödenecek? İntibak zammı ne zaman yatacak. Tüm emekliler İntibak zammının hesaplara yatacağı tarihe çevrildi.


Bu haber 3627 kez okundu.

Çalışma Bakanlığı müjdeyi verdi. ÇB SSK ve Bağkur Emekli maaşlarına 355 TL İntibak zammı onaylandı. Bağkur ve SSK emeklileri için 355 TL İntibak zammı ne zaman ödenecek? İntibak zammı ne zaman yatacak. Tüm emekliler İntibak zammının hesaplara yatacağı tarihe çevrildi.

Çalışma Bakanlığı çalışıyoruz!

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün yaptığı açıklamda “Biz İntibak Zammını’da Formülünü onayladık ve teklifimizi 355 TL olarak sunduk. Ancak Corona Virüs nedeniyle gerek 1500 TL zammın yükselmesi, gerek 1000 TL Bayram ikramiyesi hesapları çerçevesinde şu an için resmi intibak zammı net birşey söyleyemiyoruz. Ancak çok yakın zamanda İntibak için müjde vereceğiz” dedi.

İntibak Zammı ödemeleri Gelecek!

Çalışma Bakanlığı SSK Bağkur emekli maaşlarına 355 tl intibak zammı kampanyası başlatılmıştır. Ülkemizdeki BAĞKUR ve SSK emeklileri 2020 yılı içinde intibak zammı için beklemeye girmişlerdir. Bu kanun için hükümetin kararını verdi. İntibak ödemeleri en düşük emekli maaşın 1500 TL olmasının ardından düşük maaş kalmayarak, herkesin ödemesinin yükseleeceğini duyuruldu. Haberimizde sizlere bu konu hakkında değerlendirmeler yapacağız.

Ülkemizdeki emekli vatandaşların kulağı hükümetten gelecek intibak yasasındaydı. Bu konuda vatandaşlarımız çok uzun zamandır bir düzenleme beklemektedirler. Müjdeli haber olarak beklenen intibak yasasında ilk olarak 55 TL zam olacaktır. Bu zam oranı ile birlikte en fazla intibak zammı 355 TL’ye kadar çıkmaktadır. Emekliler intibak düzenlemelerini merak ettikleri gibi ayrıca Çalışma bakanlığının bu konu hakkında atacağı adımları da merak etmektedirler. Ancak bugün çok güzel gelişmeler yaşandı, İntibak zammı onaylandı.

Gün içerisinde ikinci müjde geldi. Ziraat Bankası 500-750 TL ödemesi yapacağını SGK ile anlaşmasıyla gözler İntibak zammına çevrildi. Burada bile değişen maaş farkları nedeniyle İntibak zammı ödemesi yapılacak. Promosyonda en düşük ücretle en yüksek arasında oluşan fark düşük maaş alanları üzüyor.

Bakan açıkladı! Teklifi sunduk!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt’e sorulan İntibak zammı geliyor haberleri sonrası “Bakanlık tarafından onayladık, TBMM’de görüşülecek ve sayın Cumhurbaşkanımıza götürülecek” açıklaması yaptı. İntibak zammı için ödeneceği tarih Nisan olarak belirlendi.

Çalışma Bakanlığı Emekliye İntibak Zammı Adımı Neler Değişti?

2020 Yılında Aile ve Çalışma Bakanlığının intibak zammı ile ilgili bir çalışma yapıldı ve komisyondan geçti. TV kanalları tarafından çıkan bu haberlerde bu bakanlığın intibak yasası ile ilgili bir çalışma yapması gündeme gelmesiyle nihayet gerçek oldu. Şu an sadece Bu düzenleme sonrasında maaşların ne kadar olacağı hakkında henüz tam bir bilgi yoktur. Ancak İntibak Zammı 2020 için onaylanmıştır. Bu yüzden sizlere tahmini olarak rakamlar vereceğiz. Bu düzenlemeden kimlerin faydalanacağı, maaşların ortalama ne kadar artacağının yanıtlarını sizlere verelim.

Emeklilere 355 TL Ek İntibak Zammı Formülü Nedir?

Ülkemizde 2000 yılından önce emekli olan vatandaşlara geçen dönem intibak düzenlemeleri yapılmıştı. Emekliler için Türkiye’de sürekli olarak yeni haklar tanınmaktadır. Bu son düzenlemeler ile belirtilen tarihlerden önce emekli olduysanız 55 TL ile 355 TL arasında zam yapılmıştır. Sizde bu zamdan faydalanabilirsiniz. Bu düzenleme sonrasında 2000 yılından sonra emekli olanlarda bu kampanyadan yararlanmak istemektedirler. Eğer sizde bu kararı bekliyorsanız henüz bir onay olduğunu söyleyemeyiz. Yargı ve TBMM’de bu konu için bir onay çıkmadığı gibi, hükümetinde bir adım atması beklenmiyor. Ama eğer bu karar çıkarsa 5.000.000 emekliye bu intibak zammı uygulanacaktır. Bu zam uygulandığı zaman 355 TL’ye kadar intibak zammı alabilirsiniz.

Sizlere bu haberimizde Çalışma Bakanlığı SSK Bağkur emekli maaşlarına 355 tl intibak zammı hakkında bilgiler verdik. Bu hafta Çalışma Bakanlığından onaylanan yasa TBMM üzerinde bu konunun konuşulacağı ve Resmi Gazetede yayınlanması beklenmektedir. Sizde sitemizi takip ederek güncel son dakika haberleri öğrenebilirsiniz.

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright