Bayram Tatili kararı ne Bakanlar Kurulu tatili kaç gün yaptı? | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Bayram Tatili kararı ne Bakanlar Kurulu tatili kaç gün yaptı?15.08.2017 20:55

Bayram Tatili kararı ne Bakanlar Kurulu tatili kaç gün yaptı?

Bayram Tatili kararı ne Bakanlar Kurulu tatili kaç gün yaptı?


2017 Kurban Bayramı resmi tatili kaç gün oldu; 6 gün mü yoksa 10 güne mi uzadı? Çalışanların ve memurların beklediği bayram tatili kararı Bakanlar Kurulu toplantısında masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği bakanlar kurulu sonrası 'Bayram tatili kaç gün' olacağı sorusuna Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ cevap verdi.


Bu haber 771 kez okundu.
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın hemen ardından başlayan Kurban Bayramı'nın 10 gün olmasını bekleyenlere bugün sevindirici haber geldi. Bakanlar Kurulu'nun ardından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olacağı belirtildi. Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı belli oldu. Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olmasına karar verildiğini açıkladı. 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerin maaşları erken ödenecek.

ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta olumlu sinyali vermiş ve "Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm -mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum" demişti.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ UZADI
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ şunları söyledi: Bakanlar Kurulumuz, yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı, vatandaşlarımızın bu bayramlar vesilesiyle aile ziyaretleri, turizm sektörünün canlanması ve ticari hayatın olumlu etkilenmesi ihtimallerini değerlendirerek, vatandaşlarımızın rahat bir şekilde bayramlarını idrak etmeleri maksadıyla Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na tekabül, tekaddüm eden günleri ve ara gün olan yarım günün idari izinli olmasına karar vermiştir. Buna göre, 28 Ağustos Pazartesi, 29 Ağustos Salı günleri tam gün, 31 Ağustos Perşembe günü yarım gün idari izinli sayılmasına karar vermiştir."

HANGİ TARİHLER TATİL OLACAK
Kurban Bayramı bu sene 1-4 Eylül tarihlerine denk geliyor. 31 Ağustos ise arife günü. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da resmi tatil olması sebebi ile Kurban Bayramı normalde 6 güne çıkıyordu. 28 - 29 Ağustos'u da Kurban Bayramı tatiline dahil eden hükümet böylece 26-27 Ağustos hafta sonu da dahil olmak üzere toplam 10 günlük Kurban Bayramı tatiline izin vermiş oldu.


İşte Kurban bayramı ve 30 Ağustos Zafer bayramı tatil günleri; 30 Ağustos 2017 Çarşamba- Zafer Bayramı (resmi tatil) 31 Ağustos 2017 Perşembe - Kurban Bayramı arefesi (yarım gün tatil) 1 Eylül 2017 Cuma - Kurban Bayramı 1. gün (resmi tatil) 2 Eylül 2017 Cumartesi - Kurban Bayramı 2. gün (resmi tatil) 3 Eylül 2017 Pazar - Kurban Bayramı 3. gün (resmi tatil) 4 Eylül 2017 Pazartesi - Kurban Bayramı 4. gün (resmi tatil)

MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK
Bozdağ, şöyle konuştu: "Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir."


Etiketler: bayram - tatili - kararı -ne - bakanlar - kurulu - tatili - kaç - gün - yaptı -ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright