Akyazılı Bal-Göç'ler Çanakkale'de  | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Akyazılı Bal-Göç'ler Çanakkale'de 03.07.2017 21:38

Akyazılı Bal-Göç'ler Çanakkale'de

Akyazılı Bal-Göç'ler Çanakkale'de


Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği'nin (Bal-Göç) düzenlediği Çanakkale Şehitliği gezisine dernek üyeleri büyük ilgi gösterdi. Çanakkale gezisinin rehberliğini yapan Çanakkale'de yaşayan emekli tarih öğretmeni Metin Uluköylü'nün aslen Akyazılı olması ve sabahin ilk saatlerinde turneyi karşılaması hemşerileri tarafından ayrı bir memnuniyetle karşılandı.


Bu haber 2350 kez okundu.
Turne Eceabat'ta yapılan kahvaltının ardından şehitlik anıtlarına yola çıkıldı. Yaklaşık 40 farklı yeri gezen turne Bal-Göç Dernek üyeleri katıldıkları Çanakkale tiyatro gösterilerinde duygulu anlar yaşadı.Akyazı Bal-Göç Derneği Başkanı Haluk Kalkan yaptığı açıklamada " Çanakkale şehitler Ruhunu Yaşamak ve Anlamak" amacıyla bu geziyi düzenledik.Akyazı Belediyesi Başkanı sayın Hasan Akca'nın desteğiyle Akyazı Belediye'sine ait bir Otobüs ayarlandı.

Dernek üyelerinden 45 kişinin katıldığı Çanakkale Şehitliği gezisinde dernek üyelerimizin izlediği Kınalı Hasan tiyatro gösterisi zaman zaman duygulu anlar yaşattı.. Çanakkale şehitliğini ziyaret etmemiş olan vatandaşlarımız gidip ziyaret edip görsünler, bu vatan toprakları nasıl kazanılmış. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun, Mekanları cennet olsun, Allah rahmet eylesin​'' diyerek sözlerini tamamladı.

Turnenin rehberliğini yapan Metin Uluköylü turneyi Eceabat iskelesinde bırakırken Akyazılı hemşerilerine selam yolladı. Turnenin iskeleden Çanakkale merkezine vapurla geçmesi beklenirken şöförün zaman kaybından dolayı götürmek istememesi ve Bal-Göç Derneği başkanı Haluk Kalkan'nın da bunu onaylaması sonucunda Turne Çanakkale merkezine geçmeden Akyazı'ya dönmek zorunda kaldı. Alınan bu karardan sonra Bal-Göç Derneği üyeleri tepki göstererek; bunu neden zamanında planlanmadığını sabah 7 de Eceabat'a varan turnenin neden 16.00'dan sonra Çanakkale merkezine geçmek için vapur beklemesi gerektiği kafalarda soru işareti bıraktı. Üyeler plansız bir turnenin sonucu olarak Üzüldüklerin Çanakkale merkezine geçemediklerini belirttiler. Ekrem KAYA

Etiketler: ekosattv -habe

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright