AKYAZIBELEDİYE'SİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL KUTLAMA | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AKYAZIBELEDİYE'SİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL KUTLAMA27.11.2016 11:44

AKYAZIBELEDİYE'SİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL KUTLAMA

AKYAZIBELEDİYE'SİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL KUTLAMA


Eğitim ve Öğretime her zaman önem veren Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan 24 Kasım öğretmenler günü olması vesilesi ile İlçedeki çalışan ve emekli olan tüm öğretmenlere yönelik öğretmenler günü özel programı düzenledi.


Bu haber 2028 kez okundu.

Akyazı Belediyesi tarafından Akyazı Kılıçoğlu Kongre ve konferans salonunda düzenlenen Öğretmenler günü özel programına Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı İlçe Milli eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Tahsin Karakaya, Akyazı ilçe Halk Eğitim Müdürü Dursun Ali Yaman çok sayıda okul müdürü ve çalışan ve emekli olan öğretmen katılırken program öğretmenler tarafından da yoğun ilgi gördü.

İlçenin sevilen Emekli Öğretmeni ve Gazetecisi Kenan Certel her yıl olduğu gibi bu yılda öğretmenler günü özel programında geceye katılan tüm öğretmenlere hep birlikte Öğretmen marşını söyletti.

Programın başlamasının ardından ilk olarak İlçe Milli eğitim Müdürü Recep Özdemir Selamlama konuşması yaptı. Özdemir konuşmasında  “Ülkemizin ve İlçemizin tüm değerli öğretmenlerine sevgi ve saygılarımı sunuyor 24 Kasım Öğretmenler günümüzü tebrik ediyorum. Öğretmenlik çok erdemli bir meslektir. Sabırlı olmak ve fedakâr olmak gerekir. Bu meslek, gönül ister, fedakârlık ister, Emekli olsanız bile halen öğretmeye devamlılık ister. Bu anlamda bakıldığında öğretmenlikte aslında hiç emekli olmak yoktur. Bu vesile ile gönlünüzdeki eğitim aşkı hiç bitmemesini diler, tekrardan 24 Kasım Öğretmenler günümüzü tebrik ederim” dedi.

Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak “Akyazı Belediyesi olarak Ülkemizin ve ilçemizin tüm öğretmenlerinin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor ve çok değerli öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum. Akyazı Belediyesi olarak hem Sosyal hem de Kültürel belediyecilik anlayışımızda eğitim bizler için en büyük değerlerimizin en zirvesinde olan siz değerli tüm öğretmenlerimizi her zaman önemsiyor ve değer veriyoruz. Sizler bu vatanın gelecek nesillerini yetiştiren ve aynı zamanda da öğrencilerinizin gözünde sevgi ve saygı timsali örnek insanlarsınız. Bu vatanın her karışında bin bir zorluklar altında görevine devam eden şartlar ne kadar çetin olursa olsun eğitim neferliğinden vazgeçmeyen, bu ülkeye iyi bir gelecek yetiştirme gayretinde kendi mum gibi yanıp etrafını aydınlatırken eriyen tüm öğretmenlerimizin kıymeti asla ölçülemez. Bu gayretinizde sizlere destek olmak adına Akyazı Belediyesi olarak eğitim anlamında ilçemiz hep bir adım önde olsun diye çalışmalarımızı her zaman dikkatle yürütüyoruz. Bu anlamda ilçemizde bulunan tüm okullarımıza bu zamana kadar elimizden gelen gayretle yardımlarımızı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Gerek öğretmenlerimizden gerekse de öğrencilerimizden gelen her türlü talebi yerine getirebilmek amacıyla elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle halen görev yapan, yâda emekli olmuş öğretmenlerimizin öğretmenler gününü yeniden kutluyor görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Öğretmenlik mesleği yapmış ama vefat etmiş tüm öğretmenlerimize ve şehitlerimize e Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Akyazı Belediyesi Hasan Akcan tarafından organize edilen Öğretmenler günü özel programında geceye katılan tüm misafirlere yiyecek, içecek ikramı yapılırken aynı zamanda öğretmenlere de küçük hediyeler dağıtıldı.

Öğretmenler günü hasebiyle tertip edilen gecede Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Lisesi Müzik öğretmeni Aşkın Derin canlı sahne alırken söylediği birbirinden güzel şarkılarla geceye damga vurdu. Program sonunda gecenin güzel bir anısı kalması amacıyla Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, İlçe Milli eğitim Müdürü Recep Özdemir,  Emekli ve çalışan tüm öğretmenler, okul müdürleri, topluca hatıra çektirdi.Etiketler: ekosattv -haberakyazşi -akyazibelediyesinden -öğretmenler - günü'ne - özel - kutlama

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright