AK Parti'den flaş açıklama: YSK iddialarımızı kabul etti ve... | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AK Parti'den flaş açıklama: YSK iddialarımızı kabul etti ve...23.04.2019 20:36

AK Parti'den flaş açıklama: YSK iddialarımızı kabul etti ve...

AK Parti'den flaş açıklama: YSK iddialarımızı kabul etti ve...


AK PARTİ Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yüksek Seçim Kurulu AK Parti Temsilcisi Av. Recep Özel İstanbul seçimleriyle ilgili flaş bir açıklama


Bu haber 334 kez okundu.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Recep Özel YSK'nın itirazlarını 8 başlıkta kabul ettiğini ve araştırmaya karar verdiğini belirtti. Özel kişisel twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada "İstanbul seçimleri ile ilgili olarak YSK' ya ileri sürdüğümüz 8 ana başlıktaki iddialarımız kabul edilerek araştırılmasına karar verildi." dedi.

YSK, AK Parti'nin itirazlarını kabul etti 41 BİN 132 SEÇMENİN ARAŞTIRILMASI KARARLAŞTIRILDI AK Parti, 41 bin 132 seçmen arasında 2 bin 308 kısıtlı, hayatta olmayan bin 229 kişi bulunduğunu, 10 bin 290 seçmenin hem cezaevlerinde hem başka seçmen listelerinde oy kullandığını iddia etmişti.

AK Parti ayrıca İstanbul seçmen listesinde kayıtlı 5 bin 287 hükümlünün oy kullandığını, İstanbul'daki yerleşim yeri adresi "cezaevi" olan 236 seçmen ile İstanbul genelinde 18 yaşının üzerinde zihinsel engeli bulunan 21 bin 782 kişinin seçmen listelerine kaydedildiği iddiasını YSK'ye taşımıştı.

Ara kararlarda 41 bin 132 seçmen ile memur olmayan sandık kurulu başkanı ve üyeleri ile iddiaya konu diğer seçmenlerin durumlarının araştırılması kararlaştırıldı.

Etiketler: ak - parti'den - flaş - açıklama - ysk - iddialarımızı - kabul - etti - ve... ekosattv

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright