AK Parti İl Başkanı Şenocak'tan flaş açıklamalar: İstanbul'u kazanan AK Parti'dir | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AK Parti İl Başkanı Şenocak'tan flaş açıklamalar: İstanbul'u kazanan AK Parti'dir01.04.2019 20:06

AK Parti İl Başkanı Şenocak'tan flaş açıklamalar: İstanbul'u kazanan AK Parti'dir

AK Parti İl Başkanı Şenocak'tan flaş açıklamalar: İstanbul'u kazanan AK Parti'dir


AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak 31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Şenocak Ekrem İmamoğlu'na sandık numaraları vererek "Kendisi de baksın. Cetvelde Binali Yıldırım'ın olan oyların kendisine yazılmış olduğunu görecek." dedi ve ekledi: Sonucu değiştirecek kadar usulsüzlük söz konusudur ve dün söylediğimiz gibi İstanbul'da kazanan AK PARTİ ve Binali Yıldırımdır"


Bu haber 233 kez okundu.
ÇARPICI ÖRNEKLER VERECEĞİM;
İMAMOĞLU ELİNDEKİ VERİLERDEN NUMARASINI VERDİĞİM SANDIKLARA BAKSIN

"Çarpıcı örnekler vereceğim. Ben bu arada dosya numarasını da vereyim. 1212 nolu tutanağa baksın diyorum. Sonuç tutanağında demin cetvelde Binali Yıldırım beyin aldığı 131 oy burada İmamoğlu'na yazılıyor. Sayın İmamoğlu elinde tutanakların olduğunu söylüyor. Öyleyse verdiğim numaralara baksın. Binali bey lehine olan oyların nasıl İmamoğlu'na yazıldığını görecek. Değerli arkadaşlar şeffaflığı biz burada arayacağız. Burada Binali beye yazdıkları oy sadece 1.

YİNE BAŞKA BİR SANDIK...

Diğer bir tutanağa geçiyorum. 2004 nolu sayım döküm cetveli. Burada Binali bey 201 oy almış. Buradaki cetvelde olan 201 rakamı sandık sonuç tutanağına Ekrem İmamoğlu'na yazılıyor. Binali Bey'in oyu kaç ? Burada da 1.


İSTANBUL'DA SONUCU ETKİLEYECEK KADAR USULSÜZLÜĞİ İSPATA HAZIRIZ
BU SANDIK VERİLERİ İMAMOĞLU'NUN ELİNDE DE VAR

Değerli basın mensupları dün geceden beri teyakkuz halinde hiç uyumadan tekrar gözden geçiriyorlar. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum. İstanbul'da sonucu etkileyecek şekilde bu usulsüzlüklerden emin olun fazlasıyla mevcut. Biz bunu sandıklarda ispat etmeye hazırız.

GEÇERSİZ OYLAR KAZANDIĞIMIZ 25 İLÇEDE!

Aynı zamanda 312 bin geçersiz oyla karşı karşıyayız. Bu oyların büyük bölümünün İstanbul'da kazandığımız 25 ilçeden olduğunu görüyoruz. Burada da partimizin bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığını tespit ettik. Bu geçersiz oyların da sonucu değiştireceği aşikardır. Biz her seçimde olduğu gibi bu seçimde de sandık görevlilerimizin bu gördüğünüz ıslak imzaları dikkate alarak kayıt altına aldığımız verilerimizle hareket ediyoruz.

SONUCA DOĞRUDAN ETKİ EDECEK KADAR HATALI UYGULAMA

Sonuca doğrudan etki edecek birçok hatalı uygulamanın tespitini yapmış durumdayız.

SONUCU BİNDELİK ORANLA BELİRLENECEK BİR SEÇİMDE BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ

10 milyon seçmenin olduğu İstanbul'da elbette bindelik oranla sonuçların belirlenecek olması bu geçersiz oyları ve usulsüzlükleri daha değerli hale getirmektedir. Bu diğer partiler için de geçerli.

ASLOLAN YSK KESİN SONUCUDUR, HERKES OLGUNLUKLA BEKLEMELİ

Elbette aslolan YSK'nın kesin sonuçlarıdır. Biz demokrasiye inanan, bu uğurda büyük bedeller ödemiş bir partiyiz. Tüm kesimleri yasal süreç tamamlanıncaya kadar YSK'nın kesin sonuçlarını olgunlukla beklemeye davet ediyoruz.

BİZ MIZMIZLANAN BİR PARTİ DEĞİLİZ, SEÇMENİN İRADESİNİ KORUYORUZ

Biz başkaları gibi her seçim döneminde mızmızlanan, hazımsızlıkla sağa sola saldıranlardan olmadık. Kimse bizim seçmenin iradesini korumamıza, tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak şeffaf bir sonucun peşine düşmemizden rahatsız olmasın. Farklı anlamlar yüklemesin.

İSTANBUL'DA KAZANAN AK PARTİ VE BİNALİ YILDIRIM'DIR

Biz sahadaki binlerce görevlimize, verilerimize güveniyoruz. Elimizdeki verilere göre İstanbul'da sonuç daha önce de ifade ettiğimiz gibi, dün akşam da ifade ettiğimiz gibi AK Parti ve sayın Binali Yıldırım'dır.


Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright