AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika açıkladı! | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika açıkladı!26.09.2019 19:51

AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika açıkladı!

AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika açıkladı!


İstanbul'da 5.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul'da deprem sonrası son durum...İstanbul, Silivri Açıklarında meydana gelen şiddetli deprem ile sallandı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından son dakika bilgileri paylaşılırken, depremin şiddetinin 6 büyüklüğünde belirtildi.


Bu haber 267 kez okundu.
Kandilli, İstanbul'un bütün ilçelerinden hissedilen depremin büyüklüğünü 6 olarak duyururken derinliğini 12.6 km olarak açıkladı. AFAD ise, Marmara Denizi merkezli depremin büyüklüğünü 5.8 olarak duyurup derinliğini 6.99 km olarak kamuoyu ile paylaştı. Marmara denizi açıklarında ise 3.2 ve 4.4 büyüklüğünde artçı sarsıntılar meydana geldi. Gelen bir diğer son dakika bilgisine göre ise, Valilik İstanbul'da okulların tatil edildiğini açıkladı.

Öte yandan, İstanbul'da olan şiddetli deprem büyük paniğe yol açarken telefonlar bir süre çalışmadı.AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin son dakika açıklamasına göre, Marmara Denizi Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İstanbul'un her iki yakasından da hissedilen deprem, büyük tedirginlik ve korku yaratırken vatandaşlara sokaklara döküldü. AFAD, depremin şiddetini 5.8 olarak kamuoyu ile paylaşırken derinliğini ise 6.99 km olarak duyurdu.

KANDİLLİ DUYURDU: 6 BÜYÜKLÜĞÜNDE
Kandilli Rasathanesi ise, İstanbul'un her yerinden hissedilen depremin büyüklüğünü 6 olarak açıklarken derinliğinin 12.6 km olduğunu son dakika olarak duyurdu.

İSTANBUL'DA HİSSEDİLEN DEPREMİN ARDINDAN TELEFON ŞEBEKELERİ KİLİTLENDİ
İstanbul'un neredeyse her ilçesinde hissedilen depremin ardından telefon şebekeleri kilitlendi. Vatandaşlar dışarıya çıktı; biraz önce 3.1 şiddetinde artçı bir deprem de meydana geldi. Depremin merkez üssünün Marmara Ereğlisi olduğu açıklandı.

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright