54. cü TARİHİ AKYAZI AKBALIK GÜREŞLERİ 10 TEMMUZ’DA | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 54. cü TARİHİ AKYAZI AKBALIK GÜREŞLERİ 10 TEMMUZ’DA25.05.2016 20:20

54. cü TARİHİ AKYAZI AKBALIK GÜREŞLERİ 10 TEMMUZ’DA

54. cü TARİHİ AKYAZI AKBALIK GÜREŞLERİ 10 TEMMUZ’DA


Akyazı Belediyesi tarafından bu yıl 54.sü yapılacak olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl yüzlerce güreşçi katılacak.rn rnAkbalık Artık Anıtlaşıyor…rn2014 yılından bu yana Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağalığını yapan İdris Caymaz’ın gayretleri ile tarihsel olarak Akbalık Güreşlerini başlatan iki önemli isim Ordulu Mustafa ve Zülküf Karabulut’un anılarının yaşatılması adına yaptırılan heykellerin açılış töreni de gerçekleştirilecek. Böylelikle Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri anıtlaşmış olacak.


Bu haber 1719 kez okundu.
Akbalık Mahallesi camiinde Şehitlerimiz, Gazilerimiz ve vefat etmiş tüm güreşçilerimizin ve yine özellikle Akyazı Akbalık Güreşlerinin Banisi, Ordulu Mustafa ve Zülküf Karabulut’un ruhlarına atfen, şehrin İmam-Hatip ve Müezzin Kayyumlarının okuyacağı Kuran-ı Kerim tilavetleri ve dualarla hem Sünnet Şöleni hem de güreşlerin duası gerçekleştirilecek. Bu programa sünnet ettirilecek çocukların aileleri ve Akyazılılar katılabilecek. Program sonrası katılımcılara çeşitli ikramlar yapılacak.
Güreşler 10 Temmuz’da Dualı Çayırda…
Yıllarca Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinin adeta provası hüviyetini taşımış olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl yüzlerce Pehlivan katılacak. 10 Temmuz Pazar günü kurban kesimi ve dualarla başlayacak olan güreş programına çok sayıda izleyicinin katılması bekleniyor. Akbalık Güreşlerini başlatan iki önemli isim Ordulu Mustafa ve Zülküf Karabulut’un anılarının yaşatılması adına yaptırılan heykellerin açılış töreni de güreşler öncesinde gerçekleştirilecek.
45 Başpehlivan ve Yüzlerce Güreşçi…
Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl ülkemizde halen Yağlı Güreş sporuna devam eden ve çok tanınmış isimlerden, Kırkpınar baş pehlivanı Orhan Okulu, Osman Aynur, 2004, 2008 ve 2009 yılları Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, Başpehlivan Ahmet Akkoyun, Faruk Akkoyun, Süleyman Aykırı, Hamit Altun, Adem Güner, Serhat Balcı, Abdullah Güngör, Serkan Serttürk, Mustafa Kemal Karaboğa, Salih Erinç, Ömer Aslantaş, Sakarya’nın Baş pehlivanları, Ahmet Kavakçı, Murat Hikmet, Mahmut Kavakçı, Ümit Balta, Mustafa Başdemir ve bir çok tanınmış pehlivan Akyazı Akbalık Güreşlerine katılacak.
Güreşleri Ücretsiz İzleyebilecekler
Bu yıl 54 sü düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri güreş alanı ve çevresi Akyazı Belediyesi ekiplerince hazırlanmakta. Binlerce izleyicinin katılacağı güreşlerde katılımcılar Güreş müsabakalarını ücretsiz olarak izleyebilecekler ve kendilerine çeşitli ikramlar da yapılacak.
Bu Yıl Akbalık’ta Altın Kemer Var…
Güreş Ağası İdris Caymaz “ Bu yıl Büyük ödül Altın Kemer”
Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 2014 yılından bu yana Ağalığını yapan Akyazılı İşadamı İdris Caymaz “Bu yıl 54.’sünü gerçekleştireceğimiz Geleneksel Akbalık güreşlerimiz için Akyazı Belediyemiz ekiplerinle birlikte gece-gündüz çalışıyoruz. Akyazı Belediyesi ile birlikte bu geleneği sürdürmek ve Akyazı’ya adına yakışır bir organizasyon yapabilmek için, spor için sporcularımız için, Akyazı için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu yıl ki güreşlerimizde çekişme çok daha fazla olacak. Birbirinden değerli Başpehlivanları Akyazı Akbalık Güreş alanına getiriyoruz. Akbalık Güreş sahamızı her güreş sezonunda baştan sona yeniliyor, gerekli eksiklik ve noksanlıkları değerli Belediye Başkanımız Hasan Akcan’ın da verdiği destekleri ile hep birlikte gideriyoruz. Başkanımız sağolsun her ihtiyacımıza ve her talebimize anında yanıt veriyor ve imkanları Akyazı’mız için zorluyor. Her yıl bir önceki yıldan çok daha güzel bir organizasyon yapmak için gece gündüz demeden gönlümüzle, kalbimizle çalışıyoruz. Bu emeklerimizin mükâfatını da Halkımızın teveccühü ve sevgisi ile almak bizlere yetiyor. Bu yıl ki müsabakalarda büyük ödülümüz Altın Kemer olacak. Şimdiden tüm güreşçilerimize başarılar diliyor ve Tüm halkımızı 10 Temmuzda tarihi güreşlere şahitlik etmiş Akbalık güreş sahamıza bekliyorum.” dedi
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Akbalık güreşleri bu yıl izleyenleri mest edecek”
Güreşlerin güzel bir ortamda geçmesi için birimleri seferber eden Akyazı Belediye Başkanı Hasaqn Akcan ise “İlçemiz bu güne kadar nice başarılı sporcuları bağrından çıkarmış ve halen de yeni başarılı sporcular çıkararak başarılarına devam etmektedir. İlçemize spor her zaman seviliyor ve her zamanda sevilecektir. Akyazı adına yakışır şekilde spor ile anılır hale gelmiştir. Bunun başlıca nedenleri de gençlerimizi spora sevk etme gayretlerimiz ve bizim gibi düşünen diğer idarecilerimizin olmasıdır. Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşlerinin mimarı, en büyük kahramanları ve unutulmaz güreşçileri Ordulu Mustafa Bük ve Zülküf Karabulut’u minnetle ve şükranla anıyorum. Onların açtığı yoldan bu geleneği devam ettiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizlerde bu sorumlulukla hareket ederek İlçemiz için bu yıl geçtiğimiz yıllarda olduğundan daha da güzel daha da büyük bir organizasyon hazırlıyoruz. Bu yıl 54.’sünü gerçekleştireceğimiz güreşlerle Akbalık Yağlı Güreşleri geleneğini devam ettireceğiz. Bu yıl çok daha fazla güreşçilerimiz Akyazı’ya gelecekler. İlçemizde 10 Temmuz 2016’ da yapılacak olan Akbalık güreşleri bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla çok daha fazla izleyenleri mest edecek. Değerli güreş ağamız Sayın; İdris Caymaz ile birlikte bu organizasyon için tüm hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Güreş Ağamız Sayın; İdris Caymaz Akyazı Akbalık Yağlı güreşleri için elinden geleni yapıyor, hiçbir fedakarlıktan kaçmıyor. Sporu ve sporcuyu seven Akyazılılarımız her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Temmuzda yapılacak olan Akbalık güreşlerini merakla, ilgiyle ve sabırsızlıkla bekliyor. Bu güreşler sonrasında Akyazı’mızdan bu yıl yine baş pehlivanlar çıkacak ve Kırkpınar güreşlerinde güreşecekler. Şimdiden tüm sporculara, güreşçilere başarılar diliyorum, Bu muhteşem organizasyona tüm halkımızı bekliyoruz. ”dedi


Etiketler: akyazı -haber -ekosattv - akyazi -haber - 54 tarihi -güreşler - başlıyor

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright