23 Nisan çocukların bayramı | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 23 Nisan çocukların bayramı23.04.2017 01:45

23 Nisan çocukların bayramı

23 Nisan çocukların bayramı


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşıyoruz.


Bu haber 512 kez okundu.
Umutsuzluk, yoksulluk ve çaresizliğin egemen olduğu sancılı bir dönemde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye’nin geleceğine ışık tutan önemli bir dönüm noktası olmuştur. Halk egemenliğini tek irade olarak kabul eden bu adım, çocuk bayramı ile birleştirilerek daha da anlamlı bir hale gelmiştir.

Yurdumuzun dört bir köşesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan TBMM’nin kuruluş yıldönümünün önemini, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemize kazandırdıklarını düşündükçe daha iyi anlıyoruz. Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızı yöneten Gazi Meclisimiz, Cumhuriyet'in ilan edilmesi ile birlikte Anadolu insanının yurttaş konumuna yükselmesini, demokratik hak ve özgürlüklere kavuşmasını sağlayarak ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasını sağlamıştır.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza armağan edilen bu bayram, onlara bu kıymetli geçmişe ve anlamlı mirasa sahip çıkmaları için açık bir çağrı niteliği de taşımaktadır. Bin yıllık bir mesleğin mensubu olarak biz eczacılar, çocuklarımızın kendilerine bırakılan bu değerli mirasın yılmaz bekçileri olacağından eminiz.

Tüm dünya çocuklarının birlikte el ele kutladığı, dünya barışını en değerli sembolü haline gelmiş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

Etiketler: 23 nisan - çocukların - bayram -ekosattv -haberakyazı

Diğer TÜRKİYE HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright