Aziz Yıldırım: Şenol Güneş tiyatro oynamıştır | EKOSAT TV - TÜRKİYENİN İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Aziz Yıldırım: Şenol Güneş tiyatro oynamıştır24.04.2018 15:23

Aziz Yıldırım: Şenol Güneş tiyatro oynamıştır

Aziz Yıldırım: Şenol Güneş tiyatro oynamıştır


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Ülker Stadyumu'nda basın toplantısı düzenliyor. Olaylı Beşiktaş derbisiyle ilgili konuşan ikilinin sözleri şöyle:


Bu haber 790 kez okundu.


Mosturoğlu: Hafızalarımız tazelemek için görüntüleri verdik. Tolga'ya durduk yere küfür edildiği iddia ediliyordu. Olay tamamen Tolga Zengin'in taraftarla temas etmesiyle başlıyor. Sonra kavga başlıyor. Bu görüntü çok açık. Buna rağmen medya, 3 Temmuz tesiriyle olayı başka şekilde sunmaya çalışıyor. Teknik direktörümüzün kafasına koltuk atılmıştır, oyuncularımız izin alarak soyunma odasına gitmiştir ve hocamızın kafası yarılmıştır. Bu 3 yalan. Sayın Aykut Kocaman, çok iyi niyetli davranmış maçın kaldığı yerden devam etmesi gerektiğini söylemiştir. Trabzonspor maçı emsal alınmalıdır. Otto Baric'in soyunma odasına gitmesi nedeniyle hükmen mağlup edildiği gibi, bana göre Beşiktaş 3-0 hükmen mağlup ilan edilmelidir. Beşiktaş'ın yaptığı savunmadaki olayların hangisi görüntülerde var.

Hakem Mete Kalkavan, futbolcuları sahaya davet ediyor. Daha sonra ısrarla Şenol Güneş'i çağırıyor. Gökhan Gönül de sahadan çekildiklerini, hükmen kaybedeceklerini söylüyor. Mete Kalkavan durumu kurtarmak için maçı tatil ilan ettiğini söylüyor. Beşiktaşlı oyuncular disipline sevk edilmedi. İlk defa paylaşacağımız bir şey var... TFF karar vereceği için oraya savunma yapılamıyor. Birinci tezimiz, Beşiktaş'ın hükmen mağlup edilmesidir.

Mete Kalkavan, 2 madde sayıyor. Müsabaka boyunca yaşananlar ve Güneş'in başına madde gelmesi. 57'de tatil ediyor. Futbolculara ve Güneş'e yaptığı hareket: Sahaya gelin. Mete Kalkavan, maçın oynanmaya elverişli olduğunu işaret ediyor. Bu konuda zaten 19. maddenin 6. fıkrasına göre yönetim kurulu karar verecek. Sahaya yabancı madde atıldığı belirtiliyor. Sadece bir kere Quaresma'ya madde geliyor. Maçı tatil edecek bir şey yok.

Mete Kalkavan, Şenol Güneş'in yaralandığını nereden tespit ediyor. Maç temsilcisi Vahap Beyaz'dan rapor aldıklarını öğreniyorlar. Vahap Şimşek'in raporuna baktığımızda, 5 dikiş atıldığını görmemiş. Hastaneye gittiğini yazmamış. Mete Kalkavan'a bildirdiğini de yazmamış. 76. maddeye bakalım. Vahap Şimşek'in raporuna bakılması gerektiğini görüyoruz.

Olay bize göre şöyle olmuştur, ne temsilci ne de hakemin haberi olmadan Şenol Güneş'in başına dikiş atılmış ve hastaneye gitmiştir. Emsal olacağını düşündüğümüz iki karara değineceğim. Mardin 47 - Arsinspor maçı... Bu maçta Mardin 47 üstünken Arsinspor kalecisinin yaralanması sonrası müsabakanın devamına karar verilmiş. Bizim maçımızdan farkı nedir?

"Şenol Güneş tiyatro oynamıştır"
Aziz Yıldırım: Ben genel perspektif içinde konuşacağım. 1995-96 yılıydı. Trabzon'da Bariç'in sırtına bir taş geldi, o da yere düştü, sonra Fenerbahçe takımı sahadan ayrıldı. O gün Haluk Ulusoy, Magnum'la mı vuruldu, düştü, dedi. Fenerbahçe hükmen mağlup ilan edildi, 2 yıl ceza aldı. Sonra 1 yıla indi. 98'de ben geldim, cezaya devam edildi. Sonra biz yine kupada oynamaya başladık.

Otto Bariç'e o gün Türk medyası her türlü hakareti, suçlamayı yaptı. Beşiktaş maçından sonra da Şenol Güneş'in yanlış olduğu yönünde haberler çıktı. Bunun üzerine Şenol Güneş, herkesi suçladı. Şenol Güneş'e olunca hiçbir şey olmayacak, bizimle ilgili olunca herkes her şeyi söyleyebilir. Perşembe günü Sayın Güneş burada tiyatro oynamıştı. Filozofça konuşan, eğitimci bir insandan beklenen maçın devamı için tutum göstermesidir. Ondan sonra da istediği gibi konuşup haklı olurdu. Kafasına dikiş atılmış gibi davrandı, hastaneye gitti. Doktor açıklama yaptı. Beşiktaş, Fenerbahçe'yi 2. yarıda provoke etmeye çalıştı. Tolga Trabzonlu, Şenol Güneş Trabzonlu, Mustafa Pektemek Trabzonlu. 95-96 ve 2010-2011'deki acılarını kendileri her platformda Fenerbahçe'den çıkarmaya çalışıyor. Bunlar artık aradan çekilmelidir. Şenol Güneş, Bursa'dan bağırıyor, burada hava temiz diye. Sonra Beşiktaş'a geliyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş aynıdır. Şenol Güneş değer verdiğimiz bir insan, saygı gösteriyoruz. O saygı göstermiyor. Buraya bordo-mavi giyinip geliyor, seyirciyi tahrik ediyor. Küfüre karşı en çok mücadele eden Aziz Yıldırım ve arkadaşlarıdır. Her zaman karşıyız. Bunları tasvip etmiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'nın dediği gibi kumpas var.

İncelemeler yapılıyor. Son zamanlarda passolig'ten çok miktarda kart alınmıştır, bizim maçlar için. Kale arkalarında 300 tane yeni kart alınmış. Bunlar iyice incelendikten sonra kamuoyu aydınlatılmalı. Oyuncunun boğazını sıkar, hakeme küfür eder, bir şey olmaz. Fenerbahçe'ye olunca milat kelimesi geçer. Fenerbahçe'ye olmazsa kimseye bir şey demeyeceğiz.

Denizli maçı 16 dakika uzadı, 20 kere durdu. Şampiyonluğu kaçırdık. O maç, bugün yaşananlara benziyor mu? O gün bizim lehimize karar verildi mi? Hayır. Trabzon'da otobüs kurşunlandı. Faili bize göre belli. 40 kişiyi öldürmek için kurşunlandı otobüs. Bugüne kadar aydınlanması için Türk kamuoyu ne yaptı? Basın niye üstüne gitmez? Çünkü Fenerbahçe. Fenerbahçe olunca kimse umursamaz. 3 Temmuz'da da bu milat olsun dendi. Fenerbahçe olunca milat...

Trabzon-Sivas maçında Ertuğrul'un kafası yarılınca niye maçı tatil etmedin? Telefonla konuştu ondan sonra tatil etti. Bu konuşmalar dinlensin. Gökhan Gönül'ün konuşmasından sonra tatil ediyor. Otto Bariç'te Fenerbahçe hangi cezayı çektiyse, Beşiktaş da aynı cezayı çekmelidir. Kural ne diyor? Sahayı terk eden 3-0 mağlup olur, bitmiştir. Biz kimseyi tehdit etmiyoruz. Her şeye saygılıyız, TFF'nin de kurulların da bize saygı duyup doğru karar vermesini bekliyoruz. Her şeyi Fenerbahçe üzerinden denemeye kalkmak bir şey kazandırmaz. Camia iyice sıkışmıştır.

Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.ekosattv.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright